Metode
1. Fasciālās sistēmas kustīguma uzlabošana;
2. Ķermeņa posturālā līdzsvara (stājas) atjaunošana.
Ko tas nozīmē?

Fasciālās Plastikas metode
Fasciālā Plastika (FP) ir maiga manuālā tehnika, kas vērsta uz fasciju kustīguma un elastības atjaunošanu. Uzlabojot fasciju sistēmas stāvokli, iespējams pozitīvi ietekmēt stāju, kustību brīvību un locītavu mobilitāti, kā arī mazināt tūsku, celulīta izpausmes un citus estētiskos traucējumus.
FP nav masāža vai klasiskā osteopātija. Šī metode balstās uz darbu ar fasciju disfunkcijām un kompensatorām izmaiņām, palīdzot atjaunot to dabisko kustīgumu. Rezultātā uzlabojas stāja, kustības kļūst plūstošākas un brīvākas, palielinās to ātrums un koordinācija.
Individuāla un sistēmiska pieeja
Metodes galvenā priekšrocība ir individuāla un sistemātiska pieeja. Tehniku izvēle un secība tiek pielāgota katra cilvēka vajadzībām, tomēr vienmēr balstās uz holistisku skatījumu uz ķermeni.
FP palīdz speciālistam atjaunot ķermeņa līdzsvaru – pareizu kaulu un locītavu novietojumu, kā arī muskuļu funkcionalitāti. Šīs izmaiņas pozitīvi atspoguļojas arī ārējā izskatā – samazinās mīmikas grumbas, „kuprītis” un dubultzods, izlīdzinās sejas un ķermeņa asimetrija, mazinās tūska un celulīta izpausmes.
Tādējādi FP ir metode, kas vienlaikus uzlabo gan pašsajūtu, gan estētiku, palīdzot ķermenim darboties un izskatīties harmoniski.


Kaut arī katra ķermeņa disfunkcijas rodas individuālu cēloņu sakarību rezultātā, to rašanās pamatā ir kopīgi principi. Būdamas fasciāli saistītas, dažādas ķermeņa struktūras līdzīgi reaģē uz apkārtējās vides ietekmi, iekšējiem fizioloģiskajiem un psiholoģiskajiem procesiem.
Piemērām, augšējais krusteniskais sindroms (AKS), ko diemžēl varam saukt par cilvēces saslimšanu, rodas kā mugurkaula kakla, krūšu daļu un plecu joslas muskuļu disbalanss. Lai gan AKS galvenokārt raksturīgas stājas izmaiņas ķermeņa augšdaļā, tā iedarbība attiecās arī uz ķermeņa apakšējo daļu fasciālo sekvenču un biomehānikas izmaiņu dēļ.
AKS izraisa tādus funkcionālus traucējumus, simptomus un sekas, kas ietekmē dzīves kvalitāti, kā, piemēram, sāpes un sasprindzinājumu kaklā un plecos, ierobežotu locītavu kustīgumu, hroniskas galvassāpes, elpošanas traucējumus, paaugstinātu trauksmi u.c. Funkcionalitāte un estētika ir savstarpēji saistīti jēdzieni, un, ietekmējot stāju, AKS ietekmē estētiskās izmaiņas sejā un ķermenī.
Piemēram, ja m. trapezius augšējā daļa ir saīsināta, fasciālo ķēžu nepārtrauktības rezultātā tiek saīsināts m. occipitofrontalis. Līdz ar to attiecīgi saīsinās arī fasciāli saistītie m. temporalis un m. masseter. Rezultātā seja vizuāli pārvēršas no iegarenas uz apaļāku. M. occipitofrontalis sasprindzinājums tiek pārnests uz deguna muskuļiem, kas arī zaudē savu sākotnējo formu, kļūstot vizuāli platāks nekā iepriekš, un izveidojas nazolabiālās krokas. Uz košanas muskuļu saīsināšanos, pārējie mīmikas muskuļi reaģē ar spazmu.
FP ieguvumi
- Atbrīvojas iekšējo orgānu un kaulu struktūras, uzlabojot stāju
- Palielinās kustību amplitūda un kvalitāte
- Palielinās ķermeņa lokanība, plastika un vijīgums
- Samazinās vai pilnībā zūd sāpes
- Samazinās vai pilnībā zūd tūska
- Samazinās celulīts
- Samazinās vai pilnībā zūd rētu izraisīti ierobežojumi un sāpes
- Uzlabojas vielmaiņas procesi
- Uzlabojas sejas ovāls un mainās sejas vaibsti
- Izlīdzinās grumbas, uzlabojot sejas ādas kvalitāti (lai pilnvērtīgi iegūtu rezultātus sejai, sākumā ieteicams strādāt ar ķermeni)
- Dziļi atslābina un nomierina
- Atbrīvo no “sastrēgušām” emocijām
- Dod vairāk enerģijas
Darba protokoli un apmācība Fasciālās Plastikas metodei
Darba protokoli Fasciālās Plastikas metodē balstās uz biomehāniski pamatotu terapeitiskās iedarbības secību. Speciālists mērķtiecīgi atjauno fasciju sistēmas kustīgumu, novēršot disfunkcijas un kompensācijas ķēdes. Lai to panāktu, ir svarīgi ievērot pareizu darbu ar noteiktām ķermeņa struktūrām un izvēlēties piemērotas tehnikas.
Fasciālās Plastikas apmācība
FP apmācība sastāv no pieciem savstarpēji saistītiem cikliem, kas veido sistemātisku pieeju darbam ar fasciju sistēmu. Apgūstot metodi, speciālisti iepazīst:
• tehniku izvēles principus,
• to pielietošanas secību un loģiku,
• metodes pielāgošanu dažādām situācijām.
Pēc apmācību pabeigšanas speciālisti spēj efektīvi izmantot FP, sasniedzot stabilus rezultātus:
• fasciju kustīguma uzlabošanu,
• līdzsvarotas stājas atjaunošanu,
• pozitīvu estētisko izmaiņu ietekmi.
Holistiska pieeja un individuāls darbs
FP metodes apguve ne tikai paplašina profesionālās prasmes, bet arī palīdz speciālistam redzēt cilvēku kā vienotu sistēmu, nevis izolētu problēmu. Šī pieeja ļauj elastīgi pielāgot darba secību un intuitīvi noteikt, kuras zonas prasa papildu uzmanību.
Piemēram, strādājot ar plecu joslu, speciālists var noteikt nepieciešamību koriģēt arī plaukstas, galvas, iegurņa vai pēdu zonas, lai panāktu harmonisku rezultātu.
